Bolu Gezilecek Yerler

ABANT:

Abant dağları üzerinde oluşmuş bir krater ve birikinti gölüdür. Park alanında 1400 m. den 1.700 m.ye kadar yükseklikte olan bir çok tepe vardır. Abant doğal park alanında iki adet otel bulunmaktadır. Bu iki otelin yanı sıra Abant yolu üzerinde küçük pansiyonlar mevcuttur, hemen hemen bir çoğu aile işletmesi olmakla birlikte fiyatları da park alanında bulunan otellere göre daha ucuzdur.

Bolu Terminal Taksi ile Abant'a ne kadara gidersiniz? Öğrenmek için tıklayınız.

GÖLCÜK:

Bolu merkezine göre güney yönde ve 12 km uzaklıktadır. Bolu içinden 15 km'lik asfalt yolla çıkılabilen Gölcük, Abant Gölü'nün doğal yapısını andırıyor. Ama Abant'tan daha küçük. Denizden yüksekliği ise 1250 metre. Çevresi sık çam ormanıyla kaplı Gölcük, haftasonlarında çok kalabalık oluyor. Ankara'dan İstanbul'dan günübirlik gelinebilir. Sabah erken yola çıkıp 2.5 saatte Gölcük'e ulaşmak mümkün.

Bolu Terminal Taksi ile Gölcük'e ne kadara gidersiniz? Öğrenmek için tıklayınız.

YEDİGÖLLER:

Batı Karadeniz Bölgesinin oldukça engebeli bir yöresinde bulunan Milli Parkta heyelanın oluşturduğu göller ''Orman Denizi'' ni andıran zengin bitki örtüsü göllerde yaşayan alabalıklar ve bu değerlerin yarattığı rekreasyon kullanım potansiyeli ana kaynakları oluştururlar. Genellikle yer yapısı serpantinlerden ve volkanik kayaçlardan oluşan sahalarda zaman zaman göçük yer hareketleri sürüklenmeye hazır arazi yapısı, göllerin meydana gelmesini hazırlayan başlıca faktörlerdir. Göller, kayan kitlelerin, vadilerin önlerini kapaması sonucu arkada suların biriktiği set gölleridir. Bunlardan bazıları dip kaçakları ile birbirine bağlantılıdır. Milli Parkta hakim bitki örtüsü kayın ağaçlarıdır. Ayrıca meşe, gürgen, kızılağaç, karaçam, sarıçam, köknar, karaağaç, ıhlamur ve porsuk gibi değişik tür ağaçlarda görülmektedir. Etkili koruma ile parkın çevresinde ve yakın çevresinde ki sahalarda sayıları artan geyik, karaca, ayı, yabani domuz, kurt, tilki ve sincap türleri bulunmaktadır.

Bolu Terminal Taksi ile Yedigöller'e ne kadara gidersiniz? Öğrenmek için tıklayınız.

GÖLKÖY:

Bolu'ya 10 km uzaklıkta, Bolu ovasını sulamak amacıyla Mudurnu ve Büyüksu çayları üzerinde yapılmıştır. Su seviyesi yüksek olduğunda alanı 185 hektara kadar uzanmaktadır. Çevresi ormanlarla ve çeşitli bitki türleri ile kaplanmış olan gölde çeşitli balık türleri bulunmaktadır. Şehir merkezine olan yakınlığı ve ulaşım kolaylığı nedeniyle piknik yapmak ve olta ile avlanmak isteyenler tarafından ilkbahar yaz ve sonbahar aylarında çok fazla rağbet görmektedir.

Bolu Terminal Taksi ile Gölköy'e ne kadara gidersiniz? Öğrenmek için tıklayınız.

ALADAĞ:

Bolu Merkeze 30 km uzaklıkta Aladağ yaylaları ve izcilik kampı yanındadır. Göl etrafında ve yaylalar arasında trekking, piknik ile su sporları ve sportif olta balıkçılığı için ideal olan gölün alanı 8 hektardır. Doğal güzelliği ve temiz havasıyla özellikle yaz aylarında turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yerlerden biridir.

Bolu Terminal Taksi ile Aladağ'a ne kadara gidersiniz? Öğrenmek için tıklayınız.Etiketler: bolu gezilecek yerler Bolu abant taksi bolu terminal taksi bolu otogar taksi bolu aladağ taksi bolu abant taksi telefon numarası bolu topuk yaylası taksi


Bolu Yedigöller

Bolu Abant

Bolu Abant

Bolu Abant

Bolu Aladağ

Bolu Aladağ

Bolu Aladağ

Bolu Aladağ

Bolu Terminal Taksi - 0535 016 16 90 - 7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omnportal